MB mokesčiai

Viskas apie verslo finansus ir buhalteriją.
Raprismont
PRAN.: 11
Užsiregistravo: 2013-07-23, 09:21

MB mokesčiai

Standartinė Raprismont » 2013-08-05, 08:53

Mažosios bendrijos patrauklumą lemia galimybė mažąją bendriją steigti daugiau nei vienam steigėjui (fiziniam asmeniui), dalyvio (nario) ribota civilinė atsakomybė. Taip pat nėra reikalavimo dėl minimalaus kapitalo dydžio, mažoji bendrija neprivalo turėti vadovo, verslo egzistavimas paremtas asmeninėmis savybėmis grįsto bendradarbiavimo principu. Be to, mažosios bendrijos apskaitą gali tvarkyti mažosios bendrijos narys. Įstatymas suteikia galimybę mažosios bendrijos nariams susitarti tarpusavyje įvairiais mažosios bendrijos veiklos klausimais, pavyzdžiui, dėl narių susirinkimo sušaukimo tvarkos, ir tai nurodyti mažosios bendrijos nuostatuose. Mažosios bendrijos nariams nereikia turėti darbo santykių su mažąją bendrija, kurios nariais jie yra.

Mažosios bendrijos skirtumai tarp UAB ir Iį: http://www.verslilietuva.lt/uploads/file/MB_UAB_II.pdf
Mažosios bendrijos nariai moka 20 proc. gyventojų pajamų mokestį (GPM) nuo avansu išmokamo ir finansinių metų pabaigoje paskirstytojo pelno. Mažosios bendrijos nariui išsiėmus lėšų savo poreikiams ir jas deklaravus kaip susijusias su darbo santykiais, jis moka 15 proc. tarifo GPM. Jeigu mažosios bendrijos narys lėšas išimtas asmeniniams poreikiams deklaruoja kaip susijusias su darbo santykiais, jis sumoka ir 26,3 proc. pensijų socialinio draudimo įmoką. Įmokų nereikia mokėti nuo sumos viršijančios 5952 Lt per mėnesį. Jei pajamų, susijusių su darbo santykiais, nebuvo gauta ar deklaruota, įmoka nemokama. MB narys moka 9 proc. privalomojo sveikatos draudimo įmoką (PSD) nuo gautų ir deklaruotų, kaip su darbo santykiais susijusios pajamos, lėšų asmeniniams poreikiams. PSD įmokų taip pat nereikia mokėti nuo sumos viršijančios 5952 Lt per mėnesį. Tais atvejais kai mažoji bendrija veiklą vykdo ne visus metus ar lėšos asmeniniams poreikiams nėra gaunamos, MB narys privalo įmoką sumokėti savarankiškai, kuri yra 9 proc. nuo minimalios mėnesinės algos, t.y. 90 Lt.
Jeigu mažoji bendrija turi vadovą, jo pagal civilinę (paslaugų) sutartį gaunamos pajamos apmokestinamos 15 proc. gyventojų pajamų mokesčiu. Taip pat, jeigu pagal šią sutartį vadovas gauna pajamų viršijančių 155 000 Lt sumą, jis privalo registruotis pridėtinės vertės mokesčio mokėtoju ir mokėti mokestį.
Mažoji bendrija moka 15 proc. pelno mokestį. Jeigu mažojoje bendrijoje dirba ne daugiau kaip 10 darbuotojų, o mokestinio laikotrapio pajamos neviršija 1 mln. Lt. jai suteikiamas 5 proc. lenvatinis pelno mokesčio tarifas. Tokia lengvata nėra taikoma, jei mažososios bendrijos narys, turintis daugiau kaip 50 proc. MB nario teisių valdo daugiau kaip 50 proc. nario teisių (akcijų, pajų, dalių) kituose vienetuose. Taip lengvata negalioja, jei tie patys dalyviai kartu valdo po 50 proc. nario teisių dvejose mažosiose bendrijose arba kartu valdo 50 proc. nario teisių mažojoje bendrijoje ir 50 proc. akcijų, pajų, dalių kitame pelno siekiančiame vienete.
Mažoji bedrija privalo registruotis PVM mokesčio mokėtoja tuo atveju, jei per paskutinius 12 mėn. pajamos už tiektas prekes ar suteiktas paslaugas šalies teritorijoje viršija 155 000 Lt, arba iš kitos šalies narės per mokestinius metus buvo įsigyta prekių už daugiai negu 35 000 Lt.


Mažosios bendrijos nario mokesčiai

GPM
20 % nuo pajamų, atskaičius deklaruotas, kaip su darbo santykiais susijusias, pajamas.
15 % nuo pajamų susijusių su darbo santykiais.

Pensijų socialinis draudimas
26,3 % nuo pajamų susijusių su darbo santykiais.

PSD
9 % nuo pajamų susijusių su darbo santykiais. Jei tokių pajamų nebuvo ar MB nevykdė veiklos, MB narys savarankiškai moka 90 Lt/mėn įmoką.


Mažosios bendrijos mokesčiai
Pelno mokestis
15 %
5 %, jei mažojoje bendrijoje dirba ne daugiau kaip 10 darbuotojų, o mokestinio laikotrapio pajamos neviršija 1 mln. Lt.

Nekilnojamojo turto mokestis (jei turi NT)
0,3 – 3 % NT mokestinės vertės (nustato savivaldybės).

Žemės mokestis (jei turi žemės)
0,01- 4 % Žemės mokestinės vertės (nustato savivaldybės).


Darbuotojų mokesčiai (jei samdomi)
GPM
15 %

PSD
9 %

Socialinio draudimo įmokos
30,98 %

Garantinio fondo įmokos
0,2 %


Vadovo mokesčiai (jei paskiriamas)
GPM
15 % nuo pajamų mokamų pagal civilinę (paslaugų) sutartį.

Raprismont
PRAN.: 11
Užsiregistravo: 2013-07-23, 09:21

Re: MB mokesčiai

Standartinė Raprismont » 2013-08-05, 09:13

Dar radau aiškia ir puikia schemą apie MB mokesčius http://www.ukmin.lt/uploads/documents/M ... ciai90.jpg


Grįžti įDabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 1 ir 0 svečių